Funkcjonalność i bezpieczeństwo dzięki odpowiednim pokrowcom na fotele

Oprócz dopasowania wizualnego i przyjemnego w dotyku, wytrzymałego materiału idealnego pod względem czyszczenia należy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo i funkcjonalność, jaką niesie za sobą zakup odpowiednich pokrowców na fotele samochodowe.

Bezpieczeństwo

Kupując pokrowce na fotele do auta warto pamiętać, że idealne dopasowanie ich do rozmiarów foteli być może nie jest najistotniejsze pod względem wizualnym, ale pod względem bezpieczeństwa już tak.

Dodatkowo należy sprawdzić, czy wybrany pokrowiec posiada atestowany szew pozwalający na swobodne otwarcie się poduszek powietrznych umieszczonych w bokach fotela w razie wypadku. Taki pokrowiec powinien posiadać certyfikat Polskiego Instytutu Motoryzacji, który daje pewność, ze szew wykonany jest w odpowiedni sposób i nie zakłóci procesu ratującego życie pasażerów.

Funkcjonalność


Kupując pokrowiec warto sprawdzić, czy oprócz bocznych szwów z atestem umożliwiającym otworzenie się poduszek posiadają otwory na pasy w odpowiednich miejscach, czy też umożliwiają składanie się tylnej kanapy. Pokrowce na fotele samochodowe są naprawdę różne i nie każdy wysokiej jakości produkt będzie na sto procent pasował do posiadanego przez kupującego auta.